Soleil Royal - Blog

Kilka słów o mnie

Witam Państwa!

Mam na imię Marek. Swoją przygodę z modelarstwem rozpocząłem z początkiem 2011 roku, ulegając niejako reklamie TV, w której wydawnictwo De Agostini proponowało budowę przepięknego okrętu żaglowego HMS Victory. Okazało się, że dysponując czasem, skromnym miejscem, kilkoma narzędziami oraz przeciętnymi umiejętnościami i cierpliwością (!) można z pomocą instrukcji krok po kroku zbudować niesamowicie efektowny model.

Zabawa wciąga na tyle, że z niecierpliwością czekałem na następną propozycję. W następnej kolekcji De Agostini znalazł się okazały żaglowiec HMS Sovereign of the Seas. Oczywiście skorzystałem z okazji i okręt ten, tak jak HMS Victory, jest ozdobą mojego salonu.

Aktualnie po przeszło dwóch latach zmagań kończę budowę modelu – arcydzieła Vasa. Prace nad tym okrętem relacjonowałem w formie dziennika zgodnie z cyklem wydawniczym kolekcji na oficjalnej stronie internetowej Vasa – De Agostini (Polska). Współpraca z wydawnictwem była i jest na tyle zachęcająca, że postanowiłem ją kontynuować, budując kolejny model. Tym razem Soleil Royal.   Daje mi to okazję, aby podzielić się z Państwem zdobytymi do tej pory umiejętnościami i doświadczeniem i znów próbować w formie dziennika podpowiadać, jak kolejno, etapami zbudować kolejny wspaniały okręt do kolekcji.